czwartek, 10 stycznia 2013

Sophie Dahl "Na każdą porę"
         Sophie Dahl " Na każdą porę" to pełen rok w kuchni. Znana modelka, która jak pokazuje już jej druga książka, potrafi w piękny sposób oddać urok domowego gotowania. Pozycja wydana jest na pięknym, grubym papierze, co nadaje jej wyjątkowy swojski, retro charakter. Książka jest ciekawa, choćby ze względu na indywidualne podejście do zdrowej, a przy tym prostej i autentycznej kuchni Sophie Dahl. "Na każdą porę" jest kalendarzem kulinarnym, rozpoczynającym się jesiennym śniadaniem, a zakończonym letnią kolacją. Przepisy są dość proste, nieskomplikowane. Kuchnia tu przedstawiona jest ciepła, domowa, jednak niełatwa do realizacji w polskich warunkach, ze względu na trudny dostęp do niektórych produktów takich jak np.mąka arrarutowa, syrop z agawy, tamari. Charakterystyczny styl gotowania autorki opiera się na wykorzystaniu przede wszystkim produktów bio, jak  różnego rodzaju kasz, ryżu, warzyw, włoskich i greckich serów. Daje to inspirację do zdrowego, a przy tym jakże pysznego jedzenia.
"Na każdą porę" jest ciekawą, lekką pozycją, przeplataną licznymi anegdotami. Wiele przepisów opartych jest na kulinarnych wspomnieniach przyjaciół Sophie.
      Kuchnia nie zna granic. Trudno dostępne produkty można zastąpić własnymi, równie trafnymi pomysłami. Zachęcamy zatem do inspirującej kuchni Sophie.
Jest to pyszna pozycja na zimowy wieczór...my przeczytałyśmy jednym tchem!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz