sobota, 16 listopada 2013

Warszawa

       Niedawno miałyśmy okazję odwiedzić Warszawę. Jest to miasto, które ma w sobie pewną energię, zawsze podczas takich pobytów czerpiemy dużo inspiracji. Głównym celem naszej podróży, było zaproszenie, które otrzymałyśmy z Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do udziału w debacie „ Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych”. W konferencji brali udział min. Prof.Andrzej J.Blike, Jan Jabłkowski ( o rodzinie Jabłkowskich pisałyśmy przy okazji książki "Sześć Pięter Luksusu") , Anna Kruk, Matti T.Vanhannen ( były Prezes Rady Ministrów Finlandii) 
     Był to bardzo szybki pobyt w Warszawie, wiec nie było możliwości odwiedzenia naszych ulubionych miejsc. Tuż po przyjeździe kolacje zjadłyśmy w Der Elefant. Restauracja znajduje się w przepięknym budynku byłego hotelu Saskiego na Placu Bankowym. Na pewno warto odwiedzić to miejsce ze względu na wnętrza, które projektował min. wybitny scenograf Allan Starski. Warto zajrzeć do wydzielonej restauracji rybnej oraz na drugie piętro, gdzie znajduje się pięknie wykonany miedziany bar piwny. Na rano Aioli  poleciła nam koleżanka. Uwielbiamy śniadania, lubimy je celebrować, marzeniem jest żeby trwały jak najdłużej J. Na długie, pyszne śniadanie były  jajka z rumienionym boczkiem do tego chrupiąca bagietka,  drożdżowa, puchata brioszka z owocami i jogurtem, energetyczna owsianka z orzechami i tartym jabłkiem -to było śniadanie dwóch głodnych sióstr ;)  Byłyśmy tam pierwszy raz, ale z pewnością wrócimy – po „dokładkę”  J
2 komentarze:

  1. Gratuluję udziału w spotkaniu w towarzystwie znanych osobistości!
    A to miejsce w Warszawie znam i uwielbiam!
    I to jest jedno z moich, oczywiście, licznych ulubionych :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo miło wspominamy nasz pobyt Warszawie. Przy następnej okazji, będziemy poszukiwać nowych kulinarnych miejsc ;) a Ty które polecasz?

    OdpowiedzUsuń