środa, 6 lutego 2013

Kanapka z wątróbką z dorsza, musztardowe masełko, roszponka, jajko przepiórcze
Mamy sentyment do polskiego morza, uwielbiamy wracać do jednego miejsca, do tego samego malutkiego hoteliku i zawsze do tej samej smażalni ryb :) Na kilka krótkich dni, które dodają energii. Kilka lat temu jedząc pysznego dorsza, dowiedziałyśmy się od właścicieli smażalni o pysznej wątróbce z tej ryby. Rozpoczęłyśmy poszukiwania , kupiłyśmy 10 puszek i z takim zapasem, niemalże wojennym, przyjechałyśmy do domu :)
Wątróbkę z dorsza nie jest łatwo kupić, ale nam się udaje w Piotrze i Pawle, a czasami w Auchan. Kosztuje niewiele ok 6 zł, a jest na prawdę pyszna. Najbardziej lubimy ją w dzisiejszej odsłonie, proste składniki, bo dobre jedzenie, nie wymaga wielkiej oprawy. Smacznego

Kanapka z wątróbką z dorsza, musztardowe masełko, roszponka, jajko przepiórcze

Porcji 1
Składniki :
chleb razowy/ ciabatta razowa
wątróbka z dorsza
cebulka szalotka 1 mała szt
masło 2 łyżeczki
musztarda Dijon/ Sarepska 1 łyżeczka
jajko przepiórcze 1 szt
roszponka
szczypior
sól, pieprz

  • Masło 1 łyżeczkę oraz musztardę utrzyj w moździeżu ze szczyptą soli oraz pieprzu, dodaj kilka kropli oleju z wątróbki. 
  • Posiekaj cebulkę w drobną kostkę, 3/4 cebulki połącz już ręcznie ( nie ucieraj) z masełkiem musztardowym. 
  • Na patelni rozpuść 1 łyżeczkę masła, rozbij delikatnie skorupkę jajka, najlepiej natnij ją nożem, usmaż jajko sadzone, tak, aby żółtko było tylko delikatnie ścięte przy brzegach. 
  • Na chlebku rozsmaruj masełko musztardowe, nałóż roszponkę, wątróbkę, oprósz pozostałą cebulką, nałóż jajko sadzone, szczypior,sól, świeży pieprz.


1 komentarz: